SON DAKİKA! ‘Fino Gürkan’ çetesine nefes kesen operasyon


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ekipleri, 14 kişilik silahlı suç örgütü “Fino Gürkan” çetesini eş zamanlı operasyonlarla çökertti. Özel harekât ekiplerinin de destek verdiği operasyon, havadan da drone ile takip edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, “Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “Araç kundaklama”, “Kasten yaralama”, “Yağma” ve “Tehdit” gibi suçlarını işledikleri tespit edilen “Fino Gürkan” lakaplı G.G.’nin liderliğindeki 14 kişilik suç örgütüne yönelik Güngören merkezli il genelinde 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Özel harekât polislerinin de destek verdiği operasyon drone ile havadan takip edildi. Aralarında örgüt lideri G.G. ile örgüt yöneticileri Ş.Ö. ve S.G. isimli kişilerin de bulunduğu 12 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız tabanca ve tapu ele geçirildi. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir