İnteraktif Reklamcılık Derneği 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti

[ad_1]

İnteraktif Reklamcılık Derneği’nin Genel Kurul toplantısında faaliyet raporu ve iç denetim raporu sunumlarının ardından yeni dönemde görev yapacak yönetim, denetim ve disiplin kurulu seçimi yapıldı.

Genel Kurul toplantısı sonrasında yapılan yeni dönem ilk Yönetim Kurulu toplantısında Ayşen Akalın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Genel Kurul’da söz alan IAB 2021-2022 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Akalın “IAB’nin 10. Yılını kutlayacağımız bu sene, bayrağı güçlü bir ekipten devraldım. Aynı sorumluluk ve heyecanla yeni dönemde dijital reklamcılık ekosisteminin sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesini öncelikli hedefimiz olarak göreceğiz” dedi.

Akalın, geçtiğimiz günlerde IAB (Interaktif Reklamcılık Derneği),RVD (Reklamverenler Derneği) , RD (Reklamcılar Derneği) ve MMA (Mobil Pazarlama Derneği) ile birlikte dört sektör derneği olarak kurdukları Dijital Pazarlama İletişimi Platformu’ndan bahsederek, DPİP içinde önemli bir rol üstlenen IAB’nin gündeminde daha fazla marka güvenliği ve marka sahteciği konularının olacağını, dijital reklamcılığın sorumlu ve güvenli olarak gelişimi için çalışacaklarını belirtti.

2017 yılında Dijital Reklamın Ekonomiye Etkisi Araştırması ile ortaya konulan değer zincirini bu sene “Reklamın Ekonomiye Etkisi” kapsamında dört dernek beraber çalışarak sektörle paylaşılacağını söyleyen Akalın, IAB tarafından dört seneyi aşkın bir zamandır anlatılan Dolaysız Marka ve Dolaysız Marka Ekonomisi’nin özellikle pandemi sonrasında yadsınamaz bir gerçeklik olduğunu ve bu konuda araştırma ve çalışma planlaları içinde olduklarından bahsetti.

IAB Yönetim Kurulu görev dağılımı şöyle oldu:

Başkan:
Reklamverenler Derneği Ayşen Akalın

Başkan Yardımcıları :
Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş. – Burak Ertaş
Reklamcılar Derneği – Cüneyt Turgut Devrim

Genel Sekreter:
Genart Medya Reklamcılık İletişim Tic. A.Ş – Cemal Burak Yılmaz

Sayman:

Doğuş Yayın Grubu A.Ş – Yakup Erdoğan
Akbank T.A.Ş. – Murat Göllü
Vodafone Telekomunikasyon A.Ş. – Ayşe Ketenci
Unilever San. Ve Tic. Türk A.Ş – Leyal Eskin Yılmaz
Optimum Media Direction Medya Hizmetleri A.Ş. – Atakan Demirci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir