FETÖ OPERASYONU! Son dakika… Gaybubet evlerine baskın: 35 gözaltı!

[ad_1]

Gaybubet evlerine baskın: 35 gözaltı!

İzmir’de, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde; FETÖ/PDY Terör Örgütü içerisinde görev yapan örgüt mensuplarının yakalanmamak adına tedbir uyguladıkları, örgütün vermiş olduğu talimat doğrultusunda sık sık ev değiştirerek temiz olarak adlandırdıkları örgütsel kaydı bulunmayan kişiler üzerine kiralanan ve yakın akrabalarından dahi gizledikleri Gaybubet Evi olarak adlandırılan hücre evlerinde barındıkları ve güncel örgütsel faaliyetlerine bu evlerde devam ettikleri tespit edildi.

39 ADRESE OPERASYON

İHA’da yer alan habere göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında mahrem imam, ihraç subaylar, müzahir kurum çalışanları, büyük bölge imamı, ilçe imamı, doktor, eyalet imamı, eğitim danışmanı ve esnaf yapılandırma sorumluları, mütevelli, serrehbet, sohbet imamının da bulunduğu 39 adrese operasyon düzenlendi.

35 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yapılan operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 35 şüpheli yakalandı. Adresler de yapılan aramalarda ise, 1 adet sahte kimlik, 100 bin TL, 7 bin dolar ve 4 bin Euro ele geçirildi.

FİRARİ ŞÜPHELİLER ARANIYOR

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinden ardından emniyete götürülürken, firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.