20 Mart koronavirüs tablosu açıklanıyor! Türkiye bugün korona vaka sayısı açıklandı mı?


20 Mart koronavirüs tablosu merak ediliyor. Türkiye’de son 24 saatte 184 bin 452 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 20 bin 49 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 81 kişi yaşamını yitirdi. İşte son dakika koronavirüs haberleri…

20 MART KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI MI?

20 Mart koronavirüs tablosu henüz açıklanmadı ancak açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacak.

19 MART KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı.

TÜRKİYE’DEN KORONAVİRÜS HABERLERİ

Son 24 saatte 184 bin 452 Kovid-19 testi yapıldı, 20 bin 49 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 81 kişi yaşamını yitirdi, hasta sayısı 902 oldu.

Son 24 saatte 18 bin 615 kişinin Kovid-19 tedavisi ya da karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 770 bin 638’e yükseldi.

Test sayısı 35 milyon 787 bin 480’e ulaştı. Vaka sayısı 2 milyon 950 bin 603, vefat sayısı 29 bin 777, ağır hasta sayısı 1503 oldu.

Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Ayvalı ve Karşıpınar köylerinde on gün süreyle karantina uygulanması kararlaştırıldı.

Kastamonu’nun merkeze bağlı Bük köyü Üyük Mahallesi ile Balıkesir’in Dursunbey ilçesine bağlı kırsal Göğü Mahallesi’nde de artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantina tedbiri başlatıldı.

Koronavirüs tedbirlerine uymayan Malatya’da 12, Gaziantep’te ise 146 kişiye para cezası uygulandı.

Kastamonu’da da son bir haftada koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 50 kişiye para cezası uygulandığı açıklandı.

Muğla’nın Marmaris ve Köyceğiz ilçelerinde öğrenciler, taşıdıkları Türkçe ve İngilizce maske, mesafe, hijyen yazılı dövizlerle yeni tip koronavirüs tedbirlerine dikkati çekti.

DÜNYADAN KORONAVİRÜS HABERLERİ

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 122 milyon 662 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 2 milyon 707 bini, iyileşenlerin sayısı 98 milyon 862 bini geçti.

Vaka sayısı ABD’de 30 milyon 365 bine, Brezilya’da 11 milyon 787 bine, Hindistan’da 11 milyon 551 bine ve Rusya’da 4 milyon 437 bine ulaştı.

ABD Merkez Bankası (Fed),salgının başlangıcında büyük bankalar için uygulamaya konulan ek kaldıraç oranındaki (SLR) geçici değişikliğin daha önce planlandığı gibi 31 Mart’ta sona ereceğini duyurdu.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, salgında Avrupa’da henüz üçüncü dalgayı aşılamayla durdurmaya yetecek kadar aşının bulunmadığını belirtti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Kovid-19 aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortakları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye liyakat nişanı verdi.

Avrupa İlaç Ajansının (EMA) dün onay vermesiyle İtalya, 15 Mart’ta askıya aldığı AstraZeneca aşısının kullanımına bugün yeniden başladı.

EMA’nın dün AstraZeneca aşısının “güvenli ve faydalarının risklerinden fazla olduğunu” duyurmasının ardından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) de aynı yönde görüş bildirdi.

Çin merkezli ilaç şirketi Sinovac’ın geliştirdiği aşıdan 1 milyon doz, Meksika’ya ulaştı.

Norveç Başbakanı Erna Solberg hakkında, doğum günü kutlamasında salgın kısıtlamasını iki kere ihlal ettiğinin tespit edilmesinin ardından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ukrayna Sağlık Bakanı Maksim Stepanov, ülkede kitlesel aşılamanın ikinci etabına geçtiklerini duyurdu.

Üçüncü dalganın etkili olduğu Polonya’da toplam vaka sayısı 2 milyonun üzerine çıktı.

Macaristan Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 10 bin 759 vaka ile “salgın sürecindeki en yüksek günlük vaka sayısının” görüldüğünü açıkladı.

Slovenya’da Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Başbakan Janez Jansa, Meclis Başkanı İgor Zorcic ve Ulusal Konsey Başkanı Alojz Kovsca’ya, AstraZeneca aşısı uygulandı.

Azerbaycan’da salgınla mücadele kapsamında uygulanan ve 1 Nisan’da sona ermesi beklenen karantina, 1 Haziran’a kadar uzatıldı.

Gürcistan’ın Ahıska kentinde AstraZeneca aşısı uygulandıktan sonra komaya giren 27 yaşındaki hemşirenin hayatını kaybettiği bildirildi.

Endonezya Gıda ve İlaç Ajansı, Avrupa İlaç Ajansının (EMA) Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca’nın geliştirdiği aşının “güvenli ve etkili” olduğu açıklaması üzerine aşının yeniden kullanımını onayladı.

Japonya’da hükümet, salgınla mücadele kapsamında Tokyo ve çevresindeki 3 eyalette ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulamasını, planlandığı gibi pazar gecesi kaldıracağını açıkladı.

Bangladeş’te aşılama uygulamalarına destek olmak için Dünya Bankasının 500 milyon dolar sağlayacağı duyuruldu.

Suudi Arabistan yönetimi, ramazan ayında teravih namazlarının Medine’deki Mescid-i Nebevi’de kılınabileceğini bildirdi.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir